تعمیر ترانس آیفون تصویری تکنما

در تعمیر ترانس آیفون تصویری تکنما اول از همه باید بدانیم که کاربرد ترانس در آیفون تصویری تکنما چیست؟

 

ترانس آیفون تصویری تکنما از نوع  24 ولت مستقیم (دی سی) و متناوب (ای سی) است یعنی دارای یک ورودی برق شهری (220 ولت) و دو خروجی 24 ولت است که یک خروجی آن 24ولت مستقیم (24 دی سی) و یک خروجی دیگر آن 24ولت متناوب (24 ای سی) است حال باید بدانیم که وظایف این دو خروجی در ترانس آیفون تصویری تکنما چیست؟

در کل ترانس آیفون تصویری تکنما وظیفه برق رسانی به پنل اصلی آیفون تصویری تکنما را دارد. همانطور که در صفحه نصب پنل آیفون تصویری تکنما گفته شد, خروجی 24 ولت مستقیم (24 دی سی) به ورودی برق پنل اصلی آیفون تصویری تکنما وصل می شود که باعث روشن شدن پنل می گردد و خروجی 24 ولت متناوب (24 ای سی) ترانس برای درب بازکن پنل استفاده می شود که بصورت کلیدی به سوکت درب بازکن پشت پنل آیفون تصویری تکنما متصل می شود.

برای آشنایی با نحوه بستن درب بازکن آیفون تصویری تکنما (کلیک کنید)

 

تصویر زیر نمای ترانس آیفون تصویری تکنما را نشان می دهد.

در تعمیر آیفون تصویری تکنما هنگامی که دیدید پنل اصلی آیفون خاموش است اول از همه دنبال خرابی در ترانس آیفون تصویری تکنما بگردید. یکی از خرابی های رایج در تعمیر ترانس آیفون تصویری تکنما خراب شدن (سوختن) فیوز ترانس است پس اول از همه فیوز ترانس را چک کنید اگر چراغ ترانس روشن نبود حتما فیوز سوخته و فیوز را تعویض کنید. در تعمیر ترانس آیفون تصویری تکنما در بعضی مواقع دیده می شود که به ظاهر ترانس سالم است و مشکلی ندارد ولی پنل آیفون تصویری خود به خود خاموش,روشن می شود یا درب بازکن به خوبی عمل نمی کند در این نوع خرابی به اصطلاح می گویند که ترانس ضعیف شده و برای اینکه مطمئن بشیم ترانس ضعیف شده میتوانیم توسط دستگاه مولتی متر خروجی ترانس را چک کنیم اگر دیدیم که ولتاژ مورد نظر را بصورت ثابت نداشتیم یعنی ترانس معیوب است و باید کل ترانس تعویض شود.

ترانس آیفون تصویری تکنما

توجه :

توجه داشته باشید هنگام خراب شدن ترانس آیفون تصویری تکنما اگر اطلاعات یا تجربه کافی را ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعویض ترانس نکنید چراکه اگر سیمی را اشتباه ببندید باعث خراب شدن (سوختن) پنل اصلی آیفون میشوید.

گروه مهندسی سازا تصویر پیشرو در تعمیر آیفون تصویری تکنما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

گروه مهندسی سازا تصویر در خدماتی دیگر نظیر ، نصب انواع آنتن مرکزی ، نصب و تعمیر انواع دوربین مدار بسته و تعمیر انواع برد الکترونیکی (انواع ستاپ باکس ، دی وی ار (DVR) ، تلفن و…) آماده خدمت رسانی در تهران و شهرستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر