تعمیر آیفون تصویری تکنما (تک نما)

آیفون تصویری تکنما (تک نما) یکی از با کفیت ترین آیفون های موجود در بازار است و عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری تکنما (تک نما) برای بسیاری از تعمیر کاران آیفون تصویری سخت و دشوار بوده زیرا که آیفون تصویری تکما اولین و تنها ترین آیفونی است در ایران که از سیستم هفت سیمه استفاده کرده و تمام کارایی آیفون تصویری تکنما به صورت دیجیتال است. گروه مهندسی سازا تصویر در ادامه این مطلب شما عزیزان را با نحوه تعمیر آیفون تصویری تکنما (تک نما) و عیب یابی و نصب آیفون تصویری تکنما آشنا می کند, با ما تا انتهای مطالب همراه باشید.

آیفون تصویری تکنما از قوی ترین شرکت ها در آیفون های تصویری است که دارای خدمات و گارانتی بی چون و چرا می باشد و گروه مهندسی سازا تصویر با کادر مجرب و آمورش دیده آماده خدمت رسانی در زمینه تعمیر آیفون تصویری تکنما به شما دوستان می باشد.

در تعمیر آیفون تصویری تکنما (تک نما) برای عیب یابی و تعمیر آیفون تصویری باید با مشکلات پیش آمده در آیفون تصویری آشنا شوید که عبارتند از:

  1. تعمیر آیفون تصویری در کابل کشی

  2. تعمیر آیفون تصویری در پنل

  3. تعمیر آیفون تصویری داخل واحد

تعمیر آیفون تصویری تکنما در کابل کشی

هنگامی که در تعمیر آیفون تصویری تکنما دیدید که صدای رفت یا برگشت آیفون کم است یا دارای نویز شدیدی است به دنبال خرابی در سیم های ال یک (L1) و ال دو(L2) باشید چرا که یکی از این سیم ها قطع شده یا جا به جا بسته شده ویا اینکه یکی از این سیم ها به سیم دیگری مثلا سیم گراند (GND) اتصال داده شده است که باید بر طرف شود و توجه داشته باشید که در این نوع خرابی هیچ خطایی در مانیتور آیفون تصویری دیده نمی شود.

اگر در تعمیر آیفون تصویری تکنما دیدید که کل سیستم کار نمی کند یعنی نه صدا داشتید و نه زنگ می خورد و نه درب را باز می کرد در این نوع خرابی اول از همه ترانس پنل را چک کنید وبعد از تست ترانس باید سیم های دی یک (D1) و دی دو (D2) مورد برسی قرار دهید که ممکن است قطع شده باشد یا جا به جا بسته شده باشد.برای آشنایی با ترانس آیفون تصویری تکنما به لینک زیر مراجعه کنید.

ترانس آیفون تصویری تکنما (کلیک کنید)

توجه داشته باشید که در تعمیر آیفون تصویری تکنما در این نوع خرابی روی مانیتور داخل واحد خطای (سیستم قادر به ارتباط با پنل اصلی نمی باشد) یا (NO Connection) داده می شود. هنگامی که این خطا را مشاهده کردید اولین کاری که می کنید سیم های دی یک (D1) و دی دو (D2) را مورد بررسی قرار می دهید.

در تعمیر آیفون تصویری تکنما اگر دیدید دوربین آیفون کار نمی کرد یعنی تصویر مانیتور آبی رنگ بود به دنبال خرابی در سیم های وی مثبت (V+) و وی منفی (V-) باشید یعنی یکی از این سیم ها یا هردو قطع است و می توانید این عیب را توسط دستگاه  مولتی متر و بازر عیب یابی کنید.

تصویر زیر نقشه سیم کشی آیفون تصویری تکنما را نشان می دهد.

 

توجه داشته باشید که در تعمیر آیفون تصویری تکنما اگر تصویر دوربین آبی بود به طور قطع نمی شود گفت که سیم های V- و V+ قطع است اگر در مجتمع کل واحد ها تصویر نداشتند بعد از تست سیم های V- و V+ آیفون تصویری و ورودی پنل و پخش کننده تصویر حتما دوربین پنل آیفون تصویری را چک کنید.

انواع اخطار هایی که شما در تعمیر آیفون تصویری مشاهده می کنید عبارتند از :

  1. نداشتن تصویر = سیگنال دوربین دریافت نمی شود

  2. نداشتن دیتا = سیستم قادر به برقراری با پنل اصلی نمی باشد (NO Connection)

  3. ولتاژ ورودی یا برد تغذیه ایراد دارد = ولتاژ غیر منتظره

تعمیر پنل آیفون تصویری تکنما (تک نما)

یکی از مهمترین قسمت ها در تعمیر آیفون تصویری تکنما (تک نما) مربوط به پنل اصلی آیفون تصویری است چرا که در آیفون تصویری تکنما پنل اصی حکم مغز آیفون را دارد و وجود مشکل در آن باعث خراب شدن و مختل شدن کارایی برای کل واحد های ساختمان است و برای اینکه تعمیر پنل آیفون تصویری تکنما برای شما راحت تر باشد بهترین کار تفکیک کردن پنل آیفون تصویری است.

پنل آیفون تصویری تکنما از سه قسمت تشکیل می شود :

  1. برد اصلی یا ماژول اصلی آیفون تصویری تکنما

  2. برد دوربین آیفون تصویری تکنما

  3. برد صقحه کلید (کیبورد) آیفون تصویری تکنما

تعمیر برد اصلی آیفون تصویری تکنما (تک نما)

برد اصلی آیفون تصویری تکنما از تعداد زیادی قطعات الکترونیکی تشکیل شده که داخل یک باکس تعبیه شده است که وظیفه اصلی آن رساندن برق ورودی به دوربین جهت دیدن تصویر در مانیتور داخل واحد و برقراری دیتا برای راه اندازی مانیتور داخل واحد است.

در تعمیر آیفون تصویری تکنما توجه داشته باشید که برد اصلی آیفون تصویری مختص خود شرکت بوده و اگر اطلاعات و مهارت کافی برای تعمیر برد اصلی آیفون تصویری ندارید به هیچ عنوان اقدام به تعمیر برد نکنید.

 

شما میتوانید برای تعمیر آیفون تصویری تکنما از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

نکته مهم :

در تعمیر آیفون تصویری تکنما حتما به این توجه داشته باشید که اگر کلیه واحدهای یک ساختمان همزمان یک مشکل مشترک را داشتند اشکال از پنل ورودی است در غیر این صورت به دنبال مشکل واحد در سیم کشی مانیتور داخل واحد باشید.

تعمیر دوربین آیفون تصویری تکنما (تک نما)

در تعمیر دوربین آیفون تصویری تکنما (تک نما) دوربین نقش خیلی مهمی دارد چرا که وظیفه نشان دان فضای بیرون ساختمان در مانیتور داخل واحد را دارد. دوربین آیفون تصویری قابل تعمیر است ولی ارزش تعمیر ندارد و در صورت خراب شدن دوربین می توانید با تعویض دوربین دوباره مثل قبل تصویر بیرون را داشته باشید.

قابل ذکر است که بدانید اگر تصویر داخل واحد سیاه بود یعنی دوربین پنل سوخته یا برد اصلی آیفون تصویری مشکل پیدا کرده است که در صورت دیدن این مورد حتما با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعمیر نکنید.

تعمیر صفحه کلید (کیبورد) آیفون تصویری تکنما (تک نما)

صفحه کلید یا کیبورد در تعمیر آیفون تصویری تکنما از تعدادی شاسی تشکیل شده که با فشار دادن شاسی ها فرمان زنگ خوردن واحد را به برد اصلی آیفون می دهد و مانیتور داخل واحد زنگ می خورد. صفحه کلید (کیبورد) در تعمیر آیفون تصویری به علت اینکه در فضای باز بوده ممکن است بعد از مدتی خوب عمل نکند یا با چند بار فشار دادن عمل کند که در این مورد می توان با شستشوی صفحه کلید با اسپری مخصوص مشکل را برطرف کنید.

سوالات متداول

صفحه کلید (کیبورد) را میزنم شماره مورد نظر را نشان نمی دهد مشکل چیست ؟

در آیفون تصویری تکنما اگر با این مشکل مواجه شدید دو حالت وجود دارد یا تنظیمات برد اصلی پنل بهم خورده یا صفحه کلید ایراد پیدا کرده که در دو حالت برای رفع ایراد با کارشناسان تماس گرفته و در اسرع وقت مشکل برطرف خواهد شد.

مانیتور داخل واحد زنگ میخوره ولی صدا نداره و فقط تصویر مانیتور روشن می شود مشکل چیست ؟

در صورت دیدن این مشکل در تعمیر آیفون تصویری تکنما قطعا مشکا از مانیتور داخل واحد است و ممکن است که گوشی مانیتور ایراد پیدا کرده باشد باشه یا برد اصلی مانیتور که باید توسط کارشناسان تست و عیب یابی شود.

در آیفون تکنما زنگ واحد نمی خوره مشکل چیست ؟

یکی از رایج ترین خرابی ها در تعمیر آیفون تصویری تکنما زنگ نخوردن واحد است. علت این خرابی بهم خوردن سیستم کددهی آیفون تصویری می باشد.در صورت مشاهده این خرابی مانیتور داخل واحد را کددهی کرده و دوباره امتحان کنید. برای مشاهده نحوه کددهی آیفون تصویری تکنما به لینک زیر مراجعه کنید.

نحوه کددهی آیفون تصویری تکنما (تک نما) به چه صورت است ؟

هنگام ارتباط داخلی (ارتباط واحد به واحد) دائم بوق اشغال شنیده می شود مشکل چیست ؟

اگر به همچین مشکلی در تعمیرات آیفون تصویری تکنما مواجه شدید یک بار برق اصلی پنل را قطع کرده و دوباره وصل کنید ایراد بر طرف می شود ولی این کار درمان دائم این مشکل نیست و دوباره بعد از مدتی این مشکل رخ می دهد. برای رفع کامل این مشکل باید در ساختمان ایزولاتور نصب شود.

برای آشنایی با ایزولاتور آیفون تصویری تکنما به لینک زیر مراجعه کنید.

ایزولاتور آیفون تصویری تکنما (کلیک کنید)

ایزولاتور چیست ؟

گروه مهندسی سازا تصویر پیشرو در تعمیر آیفون تصویری تکنما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

گروه مهندسی سازا تصویر در خدماتی دیگر نظیر ، نصب انواع آنتن مرکزی ، نصب و تعمیر انواع دوربین مدار بسته و تعمیر انواع برد الکترونیکی (انواع ستاپ باکس ، دی وی ار (DVR) ، تلفن و…) آماده خدمت رسانی در تهران و شهرستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر