تعمیر پنل آیفون تصویری کوماکس (Commax)

آیفون تصویری کوماکس یکی از قدیمی ترین آیفون ها در ایران است که در سالهای قبل بعنوان برند کره ای در ایران شناخته میشد که کم کم با گذشت زمان جای خود را به نوع چینی داد که این امر باعث شد میزان خرابی آیفون تصویری کوماکس بسیار بالا رود. در این مطلب تعمیر پنل آیفون تصویری کوماکس را مورد برسی قرار می دهیم با ماا همراه باشید.

پنل آیفون تصویری کوماکس از سه قسمت یا برد تشکیل می شود که عبارتند از:

 1. برد اصلی پنل آیفون تصویری

 2. برد دوربین پنل آیفون تصویری

 3. برد صفحه کلید آیفون تصویری

از آنجایی که تعداد آیفون تصویری کوماکس در سطح ایران خیلی زیاد است برای هر تعمیرکاری بهتر است که با تعمیر پنل آیفون تصویری کوماکس آشنا باشد.

برد پنل تک واحدی آیفون تصویری کوماکس

در پنل آیفون تصویری کوماکس بیشترین خرابی که به چشم می خورد خرابی در بخش صدا یا آمپلی فایر آیفون تصویری کوماکس است که در برد اصلی پنل قرار دارد. در تعمیر پنل آیفون تصویری کوماکس اکثر تعمیرکاران برای راحتی کار خود در هنگام مواجه شدن با خرابی سعی در تعویض برد پنل آیفون تصویری دارند که از سود کمی بهره مند می شوند در صورتی که به راحتی می شود برد پنل آیفون تصویری را تعمیر کرد. در ادامه برای راحتی کار برد اصلی پنل آیفون تصویری کوماکس را تقسیم بندی می کنیم:

برد اصلی پنل آیفون تصویری کوماکس به سه بخش تقسیم میشود

 1. تعمیر درب بازکن در برد اصلی پنل

 2. تعمیر آمپلی فایر یا صدای برد اصلی پنل

 3. تعمیر شاسی زنگ های برد اصلی پنل

تعمیر درب بازکن آیفون تصویری کوماکس (Commax)

در تعمیر درب بازکن پنل آیفون تصویری کوماکس به مهمترین چیزی که باید دقت کنید رله درب بازکن و ترانس پنل است که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

قطعات برد پنل آیفون کوماکس

تعمیر درب بازکن پنل آیفون تصویری کوماکس خیلی چیز پیچیده ای نیست و هنگام مشکل در درب بازکن اولین کار چک کردن ترانس پنل و در مرحله بعد تست رله درب بازکن و تست رگولاتور نیم آمپر کنار رله است که می توانید توسط مولتی متر این کار را انجام دهید.

تعمیر آمپلی فایر یا صدای برد اصلی پنل آیفون تصویری کوماکس

برای انتقال صدا از میکروفن پنل آیفون تصویری و تبدیل به صدای قابل شنیدن ما ، در برد اصلی نیاز به آمپلی فایر می باشد. تعمیر آمپلی فایر برد اصلی پنل یکی از رایج ترین خرابی ها در پنل اصلی آیفون تصویری کوماکس ست.به طور کلی می توان گفت آمپلی فایر قطعه ای است که باعث می شود صدای مطلوب را ما به طور کامل بشنویم.این نوع آمپلی فایر در برد اصلی پنل آیفون تصویری کوماکس وجود دارد. در برد اصلی پنل آیفون تصویری کوماکس دو آمپلی فایر وجود دارد.

 1. آمپلی فایر بلندگو

 2. آنالیزر میکروفن

قطعات تشکیل دهنده آمپلی فایر در برد اصلی پنل آیفون تصویری کوماکس عبارتند از:

 1. ic m8420lm

 2. مقاومت ها

 3. خازن های صافی

 4. خازن های سرامیکی

در تعمیر پنل آیفون تصویری کوماکس جهت تعمیر صدای رفت و برگشت در برد پنل اشکال از ic m8420lm است که اکثرا با تعویض این آی سی مشکل برطرف می شود.

آی سی (m8420lm741)

این آی سی در برد پنل آیفون تصویری کوماکس وظیفه تقویت صدا را دارد و هنگامی که در تعمیر آیفون تصویری کوماکس با مشکل اختلال صدا برخوردید با تعویض این آی سی مشکل برطرف خواهد شد.

گروه مهندسی سازا تصویر پیشرو در تعمیر آیفون تصویری کوماکس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

گروه مهندسی سازا تصویر در خدماتی دیگر نظیر ، نصب انواع آنتن مرکزی ، نصب و تعمیر انواع دوربین مدار بسته و تعمیر انواع برد الکترونیکی (انواع ستاپ باکس ، دی وی ار (DVR) ، تلفن و…) آماده خدمت رسانی در تهران و شهرستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر