نصب آیفون تصویری تکنما (تک نما)

آیفون تصویری تکنما (تک نما) بر خلاف آیفون های چهار سیمه یا پج سیمه با سیستم آنالوگ از سیستم دیجیتال و هفت سیمه استفاده می کند.در نصب آیفون تصویری تکنما (تک نما) از هفت رشته سیم ، پنج رشته سیم آیفون تصویری برای انتقال دیتا و صدای رفت و برگشت است و دو رشته سیم دیگر آن برای انتقال تصویر می باشد که در پشت پنل با علامت های وی منفی (V-) ، وی مثبت (V+) ، ال یک (L1) ، ال دو (L2) ، دی یک (D1) ، دی دو (D2) و گراند (GND) مشخص شده است.

 

علائم اختصاری پنل آیفون تصویری تکنما به شکل زیر می باشد:

  1. وی منفی (V-) : سیم منفی تصویر

  2. وی مثبت (V+) : سیم مثبت تصویر

  3. ال یک (L1) : سیم صدای رفت

  4. ال دو (L2) : سیم صدای برگشت

  5. دی یک (D1) : سیم فرمان زنگ ، فرمان درب بازکن ، فرمان تماس داخلی و…

  6. دی دو (D2): سیم کامل کننده دی یک می باشد

  7. گراند (GND): سیم گراند یا منفی سیستم

توجه :

در تعمیر آیفون تصویری تکنما توجه داشته باشید که اگر سیم های دی یک (D1) و دی دو (D2) یا یکی از این سیم ها قطع باشد به طور کلی کار نمی کند و سیستم خطای (NO Connection) می دهد.

تعمیر آیفون تصویری تکنما (تک نما) و نحوه نصب آیفون تصویری تکنما در ساختمان ها متفاوت است و به نحوه سیم کشی ساختمان بستگی دارد که یا به صورت سری بوده یا موازی که در نصب آیفون تصویری تکنما این دو کابل کشی با هم تفاوت دارد.

به طور کلی در نصب آیفون تصویری تکنما پنج سیم مربوط به دیتا (Data) (D1,D2,L1,L2,GND) به صورت موازی بسته می شوند و فقط تفاوت در سیم های تصویر (V1 و V2) است. به طور کلی می توان گفت پنج رشته سیم مربوط به دیتا در آیفون های تصویری تکنما با یکدیگر به صورت موازی بسته می شوند و در سیم های تصویر برای کیفیت بالا تر تصویر از یک مقاومت 75 اهم در انتهای خط استفاده می شود.

توجه:

در نصب آیفون های تصویری تکنما ، ساختمان ها با تعداد واحد های زیاد برای کیفیت بالا تر تصویر و تفکیک سیم های تصویر واحد ها از پخش کننده تصویر استفاده می شود.

پخش کننده تصویر چیست ؟ (کلیک کنید)

گروه مهندسی سازا تصویر پیشرو در تعمیر آیفون تصویری تکنما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

گروه مهندسی سازا تصویر در خدماتی دیگر نظیر ، نصب انواع آنتن مرکزی ، نصب و تعمیر انواع دوربین مدار بسته و تعمیر انواع برد الکترونیکی (انواع ستاپ باکس ، دی وی ار (DVR) ، تلفن و…) آماده خدمت رسانی در تهران و شهرستان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر