خازن ها درآیفون تصویری

گروه مهندسی سازا تصویر در این مطلب شما عزیزان را با تعمیر خازن ها در آیفون تصویری آشنا می کند پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

خازن ها قطعات الکترونیکی هستند که در مدار های الکترونیکی به وفور دیده می شوند و هر یک از این خازن ها دارای ظرفیت و ولتاژ مخصوص به خود هستند که با توجه به کارایی که مدار از آنها می خواد در جای خود قرار می گیرند و وظیفه خود را انجام می دهند. خازن ها در مدار های الکترونیکی به وبژه در تعمیر آیفون تصویری دارای خرابی بالایی هستند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

در برد های الکترونیکی آیفون تصویری از خازن ها با کارایی های مختلف استفتده می کنند که به شرح زیر می باشد:

  1. در مدارات تبدیل ولتاژ از خازن بعنوان صافی ولتاژ استفاده می کنند

  2. در مدارات صدا از خازن ها برای تبدیل صدا یا تغییر صدا استفاده می کنند

  3. در اصلاح ضریب قدرت از خازن ها به عنوان کم کردن مصرف برق و از بین بردن خاصیت سلفی مدار استفاده می کنند

مدار تبدیل ولتاژ (خازن صافی ولتاژ)

در مدارات تبدیل ولتاژ که از خازن ها به عنوان صافی استفاده می کنند ، از خازن ها با ولتاژ و ظرفیت حساب شده جهت خروجی ولتاژ مستقیم استفاده می کنند. این نمونه خازن های صافی را می توان در تعمیرات برد تغذیه آیفون تصویری مشاهده کنید. در مدار برد تغذیه آیفون تصویری بعد از پل دیودی از خازن صافی استفاده می کنند که مدار خروجی ثابت داشته باشد چرا که نداشتن خروجی ثابت باعث آسیب دیدن آیفون تصویری و برد تغذیه می شود.

خازن ها در مدارات صدا

خازن ها ، در مدارات صدا آیفون تصویری یک پخش کننده بسیار خوب هستند ، به این شکل که در آیفون های تصویری برای تنظیم صدای شنیداری از خازن ها در مسیر بلندگو و میکروفن استفاده می کنند که به راحتی با دنبال کردن مسیر مدار الکترونیکی میکروفن و بلندگوتان خازن ها را شناسایی کرد و در صورت معیوب بودن آنها را تعویض کرد.

گروه مهندسی سازا تصویر پیشرو در تعمیر آیفون تصویری الکتروپیک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.برای ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید.

گروه مهندسی سازا تصویر در خدماتی دیگر نظیر ، نصب انواع آنتن مرکزی ، نصب و تعمیر انواع دوربین مدار بسته و تعمیر انواع برد الکترونیکی (انواع ستاپ باکس ، دی وی ار (DVR) ، تلفن و…) آماده خدمت رسانی در تهران و شهرستان می باشد.

2 دیدگاه

  1. سلام من یک کوماکس بدون گوشی cdv 35h دارم که ظاهرا” یکی از خازن ها نشتی داره و در ابتدا که آیفون را به برق می زنیم تا چند دقیقه فقط ال ای دی صفحه روشن میشه و صدا و تصویر بعد از چند دقیقه که کمی گرم شد میاد در آن زمان افت ولتاژ در ورودی رگلاتور دارم ولتاژ از ۷ شروع و چند دقیقه دیگر به ۱۴ ولت می رسه وقتی با شوار به برد کمز حرارت داده میسه هم تصوری میاد در مرحله گذر از حالت اول به دوم هم اگه زنگ بخوره یا بخواهیم تصویر بگیریم خودکار ایفون خاموش میشه و بعد از چند بار بلاخره روشن میشه اگه ایفون مدتی هم حالت استنبای باشه هم در زنگ اول وصل نمیشه قبلا یک مورد تابا ۱۰۴۳ با چنین ایرادی داشتم که با تعویض خازن ۴۷ میکرو برد تصویر حل شد
    من همکار هستم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر